Antivirüs Hizmeti

Geleneksel güvenlik çözümleri artık yetersiz Kullanıcılarınız kurumunuzda önemli bir risk kaynağıdır. İstedikleri yerde ve şekilde çalışmak isterler. Şirket bilgilerinizin meraklı gözlerden uzak olmasını ve kullanıcılarınızın güvenliğinizdeki boşlukları oluşturmadığından nasıl emin oluyorsunuz?
XGen™ güvenlik çözümü olan Trend Micro User Protection, kullanıcılarınızı WannaCry da dahil olmak üzere günümüzün sürekli değişen kötü amaçlı yazılımları, hedefli saldırıları ve fidye yazılım varyantları gibi tehditlere karşı korur. Çok katmanlı entegre koruma ile kullanıcılarınızın uç nokta email, web, SaaS uygulamalarını ağ veya lokasyon fark etmeksizin e-posta, web ve SaaS uygulamaları korunması sağlar.

Temel Özellikler

Kötü amaçlı yazılımlara karşı gelecek nesil koruma

Kurumsal ağdaki ve kurumsal ağ dışındaki uç noktalarınız virüslere, Truva atlarına, solucanlara, casus yazılımlara ve ortaya çıkar çıkmaz yeni türevlere karşı korunur.

Veri Kaybını Önleme (DLP) Modülü

Önemli verilerinizi entegre DLP özelliği ile koruyarak üst düzeyde görünürlük ve kontrol sağlar.

MacOS Koruma Modülü

Ağınızdaki Mac istemcilerin kötü amaçlı sitelere erişmelerini ve kötü amaçlı yazılım dağıtmalarını önleyerek, kötü amaçlı yazılım Mac OS X işletim sistemini hedef almasa bile ağınızdaki Mac istemciler için ek bir koruma katmanısağlar.

Son Kullanıcı Uygulama Kontrolü

İstenmeyen ve tanınmayan uygulamaların kurumsal uç noktalarınızda işlem yapmasını önleyerek kötü amaçlıyazılım ve hedefe yönelik saldırılara karşı savunmanızı güçlendirir.

Vulnerability Protection – Sanal Yama

Sıfırıncı gün ataklarına karşı Trend Micro Zero Day Initiative (Sıfırıncı Gün Girişimi – ZDI) tarafından desteklenen IPS modülü en güncel sanal yamalama yetkinliklerini içerir.

Sanal masaüstü altyapısı (VDI) için optimize edilmiş güvenlik

Sanal masaüstü ortamlarının kontrolünü izole edebilir, yönetimi düzene sokabilir ve mevcut donanımınızı birleştirip kullanım ömrünü uzatılmasını sağlar.

Merkezi görülebilirlik ve kontrol

Merkezi yönetim daha fazla görülebilirlik ve daha fazla kontrol sağlar.

Özelleştirilebilir uç nokta koruması

Apex One’ın esnek mimarisi sayesinde, güvenlik hizmetlerini gerektikçe ekleyebilir ve güncellemeleri hızlı ve kolaybir şekilde uygulayabilirsiniz.

Deep Discovery Entegrasyonu

Apex One ajanları üzerine Internet üzerinden indirilen, e-posta eki ile gelen ya da USB gibi çıkarılabilir sürücüler ile takılan dosya sistemleri içerisinde bulunan dosyalar detaylı analiz amacı ile Deep Discovery Analyzer sistemi üzerine gönderilebilir. Bunun için kullanıcının Kurum içinde ya da Kurum dışında olması önemli değildir. Kurum dışında bulunan kullanıcı sistemleri Apex One Edge Relay servisi ile Kurum içinde gibi değerlendirilerek analiz amaçlı dosya göndermesi sağlanır.

Apex One ajanlarının Apex One Edge Relay sunucusu üzerinden Apex One Sunucu ile
haberleşmesi:

Apex One Edge Relay sunucu; lokal ağda bulunmayan (Apex One sunucu ile iletişimi olmayan) Istemcilerin Sanal özel ağ (VPN, APN vb.) ihtiyaç duymadan yönetim arayününde çevrimiçi (online) olarak görünmesini ve yönetilebilmesini sağlayan sunucu sistemidir. Bu sayede kurum dışında bulunan Apex One yüklü sistemler de kural değişikliklerini anlık olarak alabilirler.